- Home
- »
- Our Product Range
- »
- 3D Wood Carving Machine
3D Wood Carving Machine
Manufacturer of a wide range of products which include 3.5kw 3d wood carving machine.
3.5kW 3D Wood Carving Machine
Product Price: Rs 3,80,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Details:
| Axis Count | 3 Axis |
| Working Area | 1500×3000 mm |
| Power | 3.5 kW |
| Spindle Power | 3.5kw |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Spindle Speed | 18000 RPM |
| Usage/Application | Industial |
| Brand | DRD Engineers |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Three Phase |
| Frequency | 50 Hz |
We are engaged in offering 3.5kW 3D Wood Carving Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback