- Home
- »
- Our Product Range
- »
- CNC Fiber Laser Cutting Machine
CNC Fiber Laser Cutting Machine
Pioneers in the industry, we offer 2kw drd cut-3015 cnc fiber laser cutting machine, 1kw drd cut-3025 cnc fiber laser cutting machine and 1.5kw drd cut-3030 cnc fiber laser cutting machine from India.
2kW DRD Cut-3015 CNC Fiber Laser Cutting Machine
Product Price: Rs 25,00,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Details:
| Laser Power | 2kW |
| Working Area | 6000x2000mm |
| Cutting Material | GI Sheet, Stainless Plate, Carbon Steel, Mild Steel Plate, SS, Copper, Brass, Metal Sheet, MS, Aluminium |
| Machine Type | Sheet Cutting |
| Positioning Accuracy | ±0.02mm |
| Phase | Three Phase |
| Size | 1250 x 3000 x 120 mm |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Weight | 4500 Kg |
| Model Number | DRD Cut-3015 |
We are engaged in offering 2kW DRD Cut-3015 CNC Fiber Laser Cutting Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1kW DRD Cut-3025 CNC Fiber Laser Cutting Machine
Product Price: Rs 19,50,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Details:
| Laser Power | 1kW |
| Working Area | 3000*1500 mm |
| Cutting Material | Brass, Copper, GI Sheet, Stainless Plate, SS, Aluminium, Carbon Steel, MS, Metal Sheet, Mild Steel Plate |
| Machine Type | Sheet Cutting |
| Positioning Accuracy | ±0.02mm |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Model Number | DRD Cut-3025 |
We are engaged in offering 1kW DRD Cut-3025 CNC Fiber Laser Cutting Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1.5kW DRD Cut-3030 CNC Fiber Laser Cutting Machine
Product Price: Rs 21,50,000 / UnitGet Best Price
Product Details:
| Laser Power | 1.5kW |
| Working Area | 4000x2000mm |
| Cutting Material | Metal Sheet, MS, Aluminium, Copper, SS, GI Sheet, Mild Steel Plate, Stainless Plate, Carbon Steel, Brass |
| Machine Type | Sheet Cutting |
| Positioning Accuracy | ±0.02mm |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Model Number | DRD Cut-3030 |
We are engaged in offering 1.5kW DRD Cut-3030 CNC Fiber Laser Cutting Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback