- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- CNC Gantry Type Plasma Cutting Machine
CNC Gantry Type Plasma Cutting Machine
Leading Manufacturer of 18000mm/min cnc gantry type plasma cutting machine from Pune.
18000mm/min CNC Gantry Type Plasma Cutting Machine
Product Price: Rs 2,60,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Details:
| Table size | 2500x6000 mm |
| Cutting Thickness | 15 mm |
| Automation Grade | Fully-automatic |
| Voltage | 380 V |
| Material | Mild Steel |
| Plasma Power | 65 A |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Max. Working Speed | 18000 mm/min |
| Size | 1250 x 2500 x 200 mm |
We are engaged in offering 18000mm/min CNC Gantry Type Plasma Cutting Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback