- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- CNC Oxy Fuel Cutting Machine
CNC Oxy Fuel Cutting Machine
Our range of products include 18000mm/min cnc oxy fuel cutting machine.
18000mm/Min CNC Oxy Fuel Cutting Machine
Product Price: Rs 5,40,000 / UnitGet Best Price
Product Details:
| Machine Type | CNC |
| Automation Grade | Automatic |
| Z Axis Travel | 200 mm |
| Body Material | MS |
| Max. Working Speed | 18000mm/min |
| Working Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Cutting Thickness | 40 mm |
| Size | 1250 x 2500 x 200 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback