- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- CNC Plasma Cutting Machine With Rotary
CNC Plasma Cutting Machine With Rotary
Our range of products include 25000mm/min cnc plasma cutting machine with rotary.
25000mm/min CNC Plasma Cutting Machine With Rotary
Product Price: Rs 7,50,000 / UnitGet Best Price
Product Details:
| Table size | 3000x6000 mm |
| Cutting Thickness | 25 mm |
| Max mild steel cut | 16 mm |
| Cutting speed | 2000 mm/min |
| CNC controller | Indian CNC |
| Torch height control | Automatic THC |
| Automation Grade | Fully-automatic |
| Voltage | 380 V |
| Material | Mild Steel |
| Plasma Power | 100 A |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Max. Working Speed | 25000 mm/min |
| Size | 1250 x 2500 x 200 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback