- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- CNC Profile Plasma Cutting Machine
CNC Profile Plasma Cutting Machine
Pioneers in the industry, we offer 2000mm/min cnc profile plasma cutting machine from India.
2000mm/min CNC Profile Plasma Cutting Machine
Product Price: Rs 6,65,000 / UnitGet Best Price
Product Details:
| Cutting Thickness | 30 mm |
| Automation Grade | Semi-automatic |
| Power | 20 kVA |
| Voltage | 440 V |
| Material | Mild Steel |
| Machine Capacity | 2000 mm/min |
| Phase | 3 Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | DRD Engineers |
Yes! I am InterestedRequest A Callback