- Home
- »
- Our Product Range
- »
- CNC Router Wood Cutting Machine
CNC Router Wood Cutting Machine
Manufacturer of a wide range of products which include 100m/min cnc router wood cutting machine.
100m/min CNC Router Wood Cutting Machine
Product Price: Rs 4,40,000 / UnitGet Best Price
Product Details:
| Machine Type | 3 Axis |
| Capacity | 100 m/min |
| Type of Machine | Non Metal Laser Cutting Machine |
| XY Axis Working Area | 600 x 900 mm |
| Working Area | 1500×3000 mm |
| Spindle Power | 3.5 kW |
| Z Axis Working Area | 200 mm |
| Cutting Material | Wood |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | MS |
| Voltage | 280 V |
We are engaged in offering 100m/min CNC Router Wood Cutting Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback