- Home
- »
- Our Product Range
- »
- CNC Wood Engraving Machine
CNC Wood Engraving Machine
Our product range includes a wide range of 3.5kw cnc wood engraving machine.
3.5kW CNC Wood Engraving Machine
Product Price: Rs 3,70,000 / UnitGet Best Price
Product Details:
| Working Area | 1300×2500 mm |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Spindle Power | 3.5 kW |
| Application | Jaali Work, Name Plate, Furniture, 3D Engraving, Door Design |
| Machine Type | 3 Axis |
| Job Material | Wood |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
We are engaged in offering 3.5kW CNC Wood Engraving Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback