- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Heavy Duty CNC Oxy Fuel Cutting Machine
Heavy Duty CNC Oxy Fuel Cutting Machine
We are a leading Manufacturer of 40000mm/min heavy duty cnc oxy fuel cutting machine from Pune, India.
40000mm/Min Heavy Duty CNC Oxy Fuel Cutting Machine
Product Price: Rs 14,80,000 / UnitGet Best Price
Product Details:
| Machine Type | Fully Automatic |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Number of Torches | 3 |
| Max Cutting Thickness | 120 mm |
| Body Material | Mild Steel |
| Voltage | 380 V |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Max Cutting Length | 20m |
| Max Cutting Width | 4 m |
| Brand | DRD Engineers |
| Phase | Three Phase |
| Corrosion Resistent | Yes |
| Max. Working Speed | 40000mm/min |
Yes! I am InterestedRequest A Callback