- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Inverter Plasma Cutting Machine
Inverter Plasma Cutting Machine
Our range of products include 20mm ci05 inverter plasma cutting machine, 30mm lgk-100 inverter plasma cutting machine and 25mm cut-100 inverter plasma cutting machine.
20mm CI05 Inverter Plasma Cutting Machine
Product Price: Rs 52,000 / UnitGet Best Price
Product Details:
| Machine Type | Inverter |
| Type of Machine | Inverter Plasma Cutting Machine |
| Gas Supply | Air |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Mounting Type | Portable |
| Max Cutting Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Fabrication Shop |
| Voltage | 220 V |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Body Material | Mild Steel |
| Brand | LGK |
| Model Number | CI05 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
30mm LGK-100 Inverter Plasma Cutting Machine
Product Price: Rs 57,000 / UnitGet Best Price
Product Details:
| Type of Machine | Inverter Plasma Cutting Machine |
| Gas Supply | Air |
| Mounting Type | Portable |
| Max Cutting Thickness | 30 mm |
| Usage/Application | Fabrication Shop |
| Voltage | 220 V |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
| Colour | Orange And Black |
| Model Number | LGK 100 |
| Machine Type | Manual |
| Automation Grade | Semi Automatic |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
25mm Cut-100 Inverter Plasma Cutting Machine
Product Price: Rs 75,000 / UnitGet Best Price
Product Details:
| Machine Type | Inverter |
| Gas Supply | Air |
| Mounting Type | Portable |
| Automation Grade | Semi-automatic |
| Material | Mild Steel |
| Phase | Three Phase |
| Cutting Thickness | 25 mm |
| Type of Machine | Plasma Cutting Machine |
| Voltage | 220 V |
| Corrosion Resistant | Yes |
| Model Number | Cut-100 |
| Frequency | 50 Hz |
Yes! I am InterestedRequest A Callback