- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Multi Torch CNC Plasma Cutting Machine
Multi Torch CNC Plasma Cutting Machine
We are a leading Manufacturer of 25000mm/min drd cut-1325 multi torch cnc plasma cutting machine from Pune, India.
25000mm/min DRD Cut-1325 Multi Torch CNC Plasma Cutting Machine
Product Price: Rs 7,50,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Details:
| Cutting Thickness | 25 mm |
| Automation Grade | Fully-automatic |
| Voltage | 380 V |
| Material | Mild Steel |
| Plasma Power | 65 A |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Max. Working Speed | 25000mm /min |
| Size | 1250 x 2500 x 200 mm |
We are engaged in offering 25000mm/min DRD Cut-1325 Multi Torch CNC Plasma Cutting Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback