- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Table Type CNC Plasma Cutting Machine
Table Type CNC Plasma Cutting Machine
Providing you the best range of 4000mm/min table type cnc plasma cutting machine with effective & timely delivery.
4000mm/min Table Type CNC Plasma Cutting Machine
Product Price: Rs 6,55,000 / UnitGet Best Price
Product Details:
| Table size | 2000x4000 mm |
| Cutting Thickness | 20 mm |
| Type of Machine | Gas Plasma Cutting Machine |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Max mild steel cut | 40 mm |
| Power | 2 kW |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Fabrication Shop |
| Machine Capacity | 4000 mm/min |
| Power Source | Electricity |
| Frequency | 50 Hz |
| Rust Proof | Yes |
We are engaged in offering 4000mm/min Table Type CNC Plasma Cutting Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback